myslíme na príroduHláskanie s Lipánkom
Lipanek.cz

logo Facebooklogo Instagramlogo Youtube

cssk
na všetky Na stiahnutie a na tlač

Pohádkový kvíz

Pohádkový kvíz

Znáte všechny české pohádky? Otestujte si jak dobře.

 

Správnou odpověď si můžete vždy zkontrolovat kliknutím na obrázek s postavičkou vedle.

 

Rákosníčekrákosníček

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, žije v rybníčku __________ skřítek zvědavý jako opička. Rákosníček každý večer vyhlíží, až se na hladině zatřpytí první hvězdy. V každém Večerníčku ho čeká nějaký zapeklitý úkol, na který se snaží vyzrát různými způsoby. Ze začátku se mu většinou nedaří, nakonec si ale vždycky s úsměvem poradí.
Nikdy se nevzdávej a jdi si za svým cílem!

 

Rumcajs, Manka a Cipísek Rumcajs

Rumcajs nebyl vždycky loupežník, ale poctivý jičínský švec, kterého do lesa vyhnal jičínský starosta Humpál. Toho dopálilo, že urazil jeho velkou nohu, na kterou byl starosta tak pyšný. V lese _______ si Rumcajs žije spokojeně se svou ženou Mankou a synem Cipískem. A i když se jim v lese daří, pokaždé se najde někdo, kdo jim chce tropit neplechu. Knížepán, starosta Humpál nebo dokonce obr Cumštajn. Svou bambitku používá ale málo, spíš se na ně snaží vyzrát chytrostí.
Už jsi někdy musel jako Rumcajs obhajovat sebe, svého kamaráda nebo svoje přesvědčení, i když se to třeba někomu nelíbilo?

 

Křemílek a Vochomůrka

To je nerozlučná dvojka z Pohádek z mechu a _________. Skřítkové z pařezové chaloupky, kteří spolu zažívajVochomůrkaí nejedno dobrodružství. Schválně, jestli víš, který je který? Také si je pleteme, a proto ti poradíme. Křemílek je vysoký, hubený a Vochomůrka malý, kulatý. Může se zdát, že Křemílek je i starší a mladšímu Vochomůrkovi v lecčem poradí a pomůže.
Máš kamaráda nebo sourozence, se kterým jsi jedna ruka, a na kterého se můžeš spolehnout?

 

 

Maková panenka a motýl EmanuelMaková panenka

Za všech okolností krásná a okatá, se sukýnkou z makového květu. Obdivuje ji motýl Emanuel s _________ na hlavě, který se ji snaží vždy ochraňovat a pomáhat. Mnohdy se mu to daří, ale i Maková panenka Emanuela dokáže dostat z bryndy. Naštěstí je tu i stará makovice, která dokáže poradit i v nejtěžších chvílích.
Máš někoho, na koho se můžeš obrátit, když si nevíš rady? Kdo ti dokáže naslouchat?

 

 

Malá čarodějnice a havran AbraxasMalá čarodějnice

Malé čarodějnici je teprve ___ let a čarovat se zatím učí. Pomáhá jí v tom její věrný havran Abraxas. Aby si mohla splnit svůj sen a účastnit se čarodějného reje na Skalnaté hoře, musí se stát dobrou čarodějnicí. A tak se snaží pomáhat lidem, jenže podle čarodějnických pravidel dobrá čarodějka lidem škodí. To se ale Malé čarodějnici nelíbí. Jak se nakonec rozhodne?
Stalo se ti někdy, že jsi musel/a jednat jinak, než ti bylo příjemné? Na jakou stranu by ses postavil/a, kdybys byl/a čaroděj/ka – škodil/a bys lidem, nebo jim naopak pomáhal/a?

 

 

Štaflík a ŠpagetkaŠtaflík a Špagetka

Dva pejskové. Černý a dlouhý je Špagetka, Bílý a vysoký Štaflík. Jsou trochu nemotorní a navíc jim život znepříjemňuje černá ______, která jim škodí, kde může. A jak to v pohádkách bývá, posměváček a škodolibka nakonec sedne na lep sám sobě a vytrestá se.
Máš v okolí někoho, kdo se jiným posmívá a dělá naschvály? Jak se můžeš k takovému posměváčkovi zachovat?

cssk
myslíme na príroduHláskanie s Lipánkom